Blog

Peniaze v─Ćaka Feng shui

Peniaze v─Ćaka Feng shui

Snaha o finan─Źn├ę zabezpe─Źenie je  jedn├Żm z najd├┤le┼żitej┼í├şch cie─żov v ┼żivote ─żud├ş. Peniaze potrebujeme aby sme ich premenili na ┼żivot po akom t├║┼żime. M├┤┼żu by┼ą zdrojom radosti a pote┼íenia, v prvom rade s├║ v┼íak energiou, ktor├í sa dok├í┼że zn├ísobi┼ą. Star├ę ─Ź├şnske umenie Feng shui v├ím pom├┤┼że n├íjs┼ą cestu k ├║spechu, harm├│nii, zdraviu a rovnov├íhe.

Feng shui je 3000 rokov star├ę ─Ź├şnske umenie, ktor├ę sa zameriava na pr├║d zemsk├Żch a atmosf├ęrick├Żch s├şl. Pracuje s elementami Yin a Yang, ktor├ę v ─Ź├şnskej filozofii zobrazuj├║ dva opa─Źn├ę protip├│ly. S├║ to dva protiklady, ktor├ę s├║ prepojen├ę a navz├íjom sa potrebuj├║. Yin a Yang sa nach├ídzaj├║ vo v┼íetkom a v┼íetk├Żch okolo n├ís. Feng shui pracuje s ich energetick├Żmi po─żami a smerovan├şm. S├║stred├ş sa na vz┼ąah ─Źloveka a jeho ┼żivotn├ęho priestoru. Cie─żom Feng shui je prinies┼ą harm├│niu a zaisti┼ą neru┼íen├ę plynutie prim├írnej ┼żivotnej sily, alebo energie ─Źchi. Feng shui sa tie┼ż star├í o pozit├şvnu energiu, blahobyt, posilnenie fyzick├ęho i ment├ílneho zdravia, ├║spechy a zlep┼íenie medzi─żudsk├Żch vz┼ąahov.

Bohatstvo a hojnos┼ą vo Feng shui v┼íak znamenaj├║ ove─ża viac ako len finan─Źn├Ż blahobyt. Feng shui prin├í┼ía hojnos┼ą v r├┤znych energetick├Żch podob├ích. Je zdrojom finan─Źn├ęho prospechu, hojnosti zdravia ale aj duchovn├ęho bohatstva vo forme mil├Żch a l├ískav├Żch ─żud├ş, alebo mo┼żnost├ş osobnostn├ęho rastu. 

Peniaze ako te─Ź├║ci tok energie

─Żudia vn├şmaj├║ peniaze len ako ─Ź├şslo, hodnotu tovaru, alebo slu┼żby. Sumy, ktor├ę mus├şme plati┼ą. Peniaze s├║ v┼íak v prvom rade energia. Energia, ktorou n├ís odme┼łuj├║ za pr├ícu, energia, ktor├í n├ím umo┼ż┼łuje ma┼ą b├Żvanie, kupova┼ą si jedlo, oble─Źenie. Peniaze s├║ tie┼ż energiou, ktorou prejavujeme v─Ćaku vo forme platenia ─żu─Ćom, ktor├ş pre n├ís nie─Źo vytvorili, ─Źo potrebujeme, alebo chceme. Peniaze s├║ obe┼żivom a preto je spr├ívne a z├írove┼ł nevyhnutn├ę, aby boli v neust├ílom obehu a energetickom toku. S├║ zdrojom radosti a pote┼íenia, predov┼íetk├Żm s├║ v┼íak energiou, ktor├í sa dok├í┼że zn├ísobi┼ą.

Feng shui zmenilo ┼żivoty ─żu─Ćom v r├┤znych oblastiach po celom svete. Aplikujte ho aj vy do svojho ┼żivota a sledujte ako sa va┼ía situ├ícia postupne men├ş.

Obklopte sa predmetmi, ktor├ę prin├í┼íaj├║ bohatstvo

Pod─ża Feng Shui je s prosperitou spojen├í juhov├Żchodn├í ─Źas┼ą domu, bytu alebo kancel├írie. Ak na tieto miesta umiestnite prvky, ktor├ę tieto energie posil┼łuj├║, dostav├ş sa pozit├şvny efekt. 

─î├şnske peniaze

─î├şnske peniaze s├║ symbolom Feng Shui, ktor├ę prin├í┼íaj├║ prosperitu. Pre zlep┼íenie finan─Źnej situ├ície zaveste na k─żu─Źky dver├ş 6 ─Ź├şnskych minc├ş previazan├Żch ─Źervenou ma┼í─żou. ─î├şnske peniaze zavesen├ę na vn├║tornej strane dver├ş, va┼íej dom├ícnosti zase zabezpe─Źia, ┼że z nej peniaze nebud├║ zbyto─Źne odch├ídza┼ą.

Spinner Strom ┼Żivota

Symbol Strom ┼żivota n├ím pripom├şna na┼íe spojenie s matkou pr├şrodou. Je symbolom osobn├ęho rozvoja, jedine─Źnosti a individu├ílnej kr├ísy. Rovnako ako vetvy stromu silnej├║ a rast├║ nahor k nebu, aj my usilujeme o poznanie, m├║dros┼ą a nov├ę sk├║senosti, ke─Ć prech├ídzame ┼żivotom.

Spinner Strom ┼Żivota je n├ídhernou interi├ęrovou ale aj vonkaj┼íou dekor├íciou, ktor├║ je mo┼żn├ę priestorovo rozlo┼żi┼ą a pri jemnom v├ínku sa ot├í─Źa a vytv├íra jedine─Źn├Ż efekt. Duchovn├í ozdoba je bl├şzko sp├Ąt├í s ─Ź├şnskym u─Źen├şm Feng Shui. Kladne ovplyv┼łuje harm├│niu v priestore, zdravie a pozit├şvnu energiu. Umiestnenie spinnera vo va┼íom domove zaist├ş harmoniz├íciu priestoru a pr├║denie pozit├şvnej energie. Strom ┼żivota zn├ízornen├Ż na spinneri symbolizuje osobn├Ż rozvoj, jedine─Źnos┼ą a individu├ílnu kr├ísu.

Spinner m├┤┼żete obdivova┼ą vo vonkaj┼í├şch aj vn├║torn├Żch priestoroch, ako napr├şklad v z├íhrade, na verande, terase ─Źi v obytnej miestnosti. Pr├║denie pozit├şvnej energie je intenz├şvnej┼íie, ke─Ć sa spinner ot├í─Źa.

Zvonkohry

Zvonkohry prin├í┼íaj├║ o─Źistenie energie, ale aj peniaze a bohatstvo a to hlavne ak s├║ umiestnen├ę v rohu dom├ícnosti. Nezabudnite na zvonkohru ob─Źas zazvoni┼ą, aby ste aktivovali energiu, ktor├í stimuluje hromadenie pe┼łaz├ş.

So┼íka Budhu 

U─Źenie Feng shui ukr├Żva mnoho symbolov, ktor├ę maj├║ svoj jasn├Ż v├Żznam. Budha reprezentuje pokoj, mier a osvietenie. Umiestnenie so┼íky Budhu do interi├ęru sa odpor├║─Źa nielen pre jej kr├ísny charakteristick├Ż vzh─żad, ale preto┼że tak├í socha vytv├íra pozit├şvnu atmosf├ęru, prinesie ┼í┼ąastie, harm├│niu a bohatstvo. Vo Feng shui s├║ so┼íky Budhu pova┼żovan├ę za symbol, ktor├Ż do dom├ícnosti vnesie pozit├şvnu energiu a ┼żivotn├║ silu ─Źchi.

Pod─ża star├ęho ─Ź├şnskeho u─Źenia Feng Shui m├┤┼żeme so┼íku Budhu situova┼ą oproti hlavn├Żm dver├ím pre zahnanie negativnej energie, ktor├í sa nimi bude pok├║┼ía┼ą prenikn├║┼ą. ─Äalej je mo┼żn├ę umiestni┼ą sochu do ob├Żvacej izby, sp├ílne ─Źi na pracovn├Ż st├┤l na zv├Ż┼íenie ┼ítudijn├Żch cie─żov, u─Źebn├ęho z├ípalu, schopnost├ş a spr├ívnej energie. So┼íku Budhu mo┼żno tie┼ż postavi┼ą do miestnosti, ktorej chceme doda┼ą pozit├şvnu energiu. Budha by mal v┼żdy st├í┼ą na podlo┼żke ─Źi stol├şku, nie priamo na zemi.

Trojnoh├í ┼żaba

Pred vchodov├ę dvere sa tie┼ż odpor├║─Źa polo┼żi┼ą so┼íku trojnohej ┼żaby. So┼íka trojnohej ┼żaby m├í pod─ża ─Ź├şnskej trad├şcie ochr├íni┼ą dom├ícnos┼ą pred nebezpe─Źenstvom a ne┼í┼ąast├şm. Navy┼íe so┼íka ┼żaby sediaca├ęj na k├┤pke minc├ş zobrazuje jej ├║lohu ochrancu bohatstva svojho majite─ża. T├íto dekor├ícia je silne sp├Ąt├í s ─Ź├şnskym u─Źen├şm Feng Shui, ktor├ę kladne ovplyv┼łuje harm├│niu v priestore, zdravie a pozit├şvnu energiu. Umiestnenie so┼íky vo va┼íom domove zaist├ş harmoniz├íciu priestoru a intenz├şvne plynutie priaznivej energie. ┼Żaba je symbolom bohatstva, a do va┼íej dom├ícnosti pritiahne peniaze aj nov├ę pracovn├ę pr├şle┼żitosti, alebo ne─Źakan├ę v├Żhry.

Usporiadan├í a ─Źist├í dom├ícnos┼ą

Pre rozvoj bohatstva a prosperity je pod─ża Feng shui d├┤le┼żit├Ż poriadok a ─Źistota. Prostredie v dom├ícnosti, ─Źi v pr├íci udr┼żujte ─Źist├ę a usporiadan├ę aby v ┼łom mohla pr├║di┼ą energia. Okrem so┼íky Budhu symbolizuje hojnos┼ą a prosperitu aj so┼íka ko┼ła alebo draka. K├┤┼ł je symbolom slobody, ├║spechu a sl├ívy a do va┼íej dom├ícnosti prinesie prosperitu a ├║spech. So┼íka ko┼ła bohatstva sa hod├ş do ju┼żnej ─Źasti domu. Drak v ─Ź├şnskej mytol├│gii predstavuje ducha sily a dobra, ale aj zmeny samotn├ęho ┼żivota. Pozit├şvnu energiu v dom├ícnosti a v pr├íci posiln├şte svie─Źkami, kvetmi aj pr├şjemnou hudbou.

Filozofia Feng shui prin├í┼ía zmeny v ┼żivotnom ┼ít├Żle. Nebojte sa vytvori┼ą si pozit├şvny vz┼ąah k peniazom a presta┼łte br├íni┼ą pr├║deniu toku energie. Aj v─Ćaka mal├Żm zmen├ím, ktor├ę postupne do svojho ┼żivota za─Źnete aplikova┼ą, si rozhodne finan─Źne polep┼í├şte. Spr├ívne nar├íbanie s energiou v├ím umo┼żn├ş vytvori┼ą si pr├şjemn├Ż domov, harm├│niu, a pritiahnu┼ą si do ┼żivota prosperitu a hojnos┼ą na v┼íetk├Żch ├║rovniach.

Komentár

Captcha

Prihl├ísi┼ą sa

Menu

V├í┼í ko┼í├şk

Nie s├║ ┼żiadne produkty vo Va┼íom ko┼í├şku